Smart Deal je študentská súťaž, ktorú Penta organizuje od roku 2013 a ponúka šancu získať cenné skúsenosti, finančnú odmenu aj pracovnú príležitosť v Pente či v jednej z jej portfóliových firiem. Súťažiaci si otestujú svoje vedomosti a schopnosti v dvoch kategóriách – fúzie a akvizície a realitný development. Víťazi si môžu odniesť odmenu až 6 000 eur a zároveň aj ponuku práce. Súťaž je otvorená pre študentov vysokých škôl zo Slovenska, Česka aj zo zahraničia.
V prvej časti dnešného podcastu sa porozprávame s Antonom Jašíkom, finalistom z roku 2022, ktorý dnes pôsobí ako analytik v Pente, a s Michalom Vaverčákom, úspešným účastníkom súťaže spred dvoch rokov. Spoločne nám priblížia, aká bola ich cesta súťažou a čo im priniesla do profesijného života.
V druhej časti privítame Stelu Krištofíkovú, úspešnú absolventku Smart Dealu z roku 2022, a Mariána Slivoviča, ktorý sa od pozície junior analytika vypracoval až na partnera Penty. Porozprávame sa s nimi o tom, ako súťaž pomáha objavovať nové talenty, aké hodnoty sú pre Pentu dôležité a čo čaká víťazov, ktorí sa rozhodnú prijať výzvu.
Ak študuješ financie, ekonómiu alebo ťa zaujíma svet investícií a biznisu, možno práve Smart Deal bude tvojím vstupným lístkom do veľkého sveta. Viac informácií nájdeš na www.smartdeal.eu