Radúz a Dušan spolupracovali vo firme, no po skúsenosti, kedy na pizzu čakali viac ako dve hodiny, sa rozhodli spraviť to inak a lepšie. To sa písal rok 2013. “Inšpirovali sme sa v New Yorku a keď sme im povedali, že spravíme takú pizzeriu v Bratislave, pozerali sa na nás ako na turistov, usmiali sa na nás”, spomínajú na svoj začiatok. 

Keď niekto robí niečo poriadne, tak sa mu podarí presadiť. 

“Pizze vyrobíme denne okolo sto až stopäťdesiat. Dnes sa už nedá predvídať, kedy bude silný deň. Inšpiráciu nachádzame v zahraničí a využívame sezónne suroviny. Prvé dva roky sme jedli pizzu každý deň. Teraz je to len tak raz za týždeň. Už sme sa jej za tie roky celkom prejedli. U nás si každý môže vyskladať svoju pizzu podľa svojej chuti a predstáv” sumarizujú kamaráti. 

Pri podnikaní v gastro segmente sa stretli aj s kritikou. Vnímajú to tak, že zákazník je pán. “Ak je človek hladný, tak je veľký kritik. Stáva sa nám však aj to, že ľudia si uvedomia svojej chyby a ospravedlnia sa”, opisujú svoje skúsenosti.

Rozmach dovozu v poslednom roku ich zastihol pripravených. “Zamerali sme sa na rozvoz od začiatku. Aj vďaka tomu sme dokázali pandemickú situáciu zvládnuť. S bistro.sk máme dlhoročné partnerstvo. Obom stranám nám to vyhovuje. Je to automatické. Ak niekto má reštauráciu a robí donášku, tak má určite fungovať na bistro.sk. Treba však dodávať kvalitu”, uzatvárajú Dušan a Radúz.

Recept na špecialitu pizzérie Lombardi: špeciál Marec 2017 pre dobruchut.sk – anglická slanina, chedar, pomodoro, mozzarella

V podcaste sa tiež dozviete: 

▶ ako vznikla Lombardi pizza 

▶ kde nachádzajú inšpiráciu 

▶ ako kombinovať chute na pizzu

▶ ktorá je najmocnejšia ingrediencia 

▶ aký význam má rozvoz jedla 

▶ recept na špeciál pizzu na dobruchut.sk 

CHUTNÝ podcast Vám prináša Milan Zimnýkoval  v spolupráci s portálom dobruchut.sk a aktuality.sk