Zoznámte sa s Waheedom z Afganistanu. Na Slovensko prišiel pred tromi rokmi študovať informatiku. Pred dvoma rokmi sa k nemu prisťahovala aj manželka s deťmi. Aké je to prísť ako cudzinec študovať do Bratislavy? Ako sa zabieha jeho rodina v novej krajine?
***
Hosť diskusie:
Waheedullah Sulaiman Khail – študent doktorandského štúdia informatiky na STU v Bratislave, tlmočník pre Ligu za ľudské práva
Moderuje: Zuzana Števulová – právnička a bývalá riaditeľka Ligy za ľudské práva (HRL), expertka Progresívneho Slovenska na právo a spravodlivosť

Podcast bol vytvorený v rámci projektu „Migračný kompas“, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o.z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.
***
.čo je to „Migračný kompas“?
24-dielna podcastová séria z dielne Ligy za ľudské práva, občianskeho združenia, ktoré podporuje utečencov žijúcich na Slovensku. Zaujíma vás, aké to je ujsť pred vojnou v štrnástich rokoch bez rodičov a sám cestovať šesť mesiacov pešo, loďou a kamiónom? Viete, čo je to azyl a doplnková ochrana? Aké je to bojovať desať rokov o udelenie azylu? V tomto podcaste nájdete odpovede aj na tieto otázky.
***
.čo je cieľom podcastu?
Venuje sa témam migrácie, integrácie cudzincov a azylu. Autorky a autori podcastu chcú zlepšiť informovanosť verejnosti a lídrov, ktorí ovplyvňujú nastavovanie politík v oblasti migrácie. Poslucháčov prevedú rôznymi témami, od základných pojmov až po rozličné expertné analýzy, a to prostredníctvom zaujímavých rozhovorov s odborníkmi aj s ľuďmi, ktorí boli nútení opustiť svoje domovy.
***
.ako „Migračný kompas“ vznikol?
Podcast vznikol v rámci rovnomenného projektu, ktorý realizuje Liga za ľudské práva, o. z. Nenávratný finančný príspevok je poskytnutý z prostriedkov Operačného programu Efektívna verejná správa z Európskeho sociálneho fondu.