52 ku 48. Tak tesné bolo referendum o vystúpení z Európskej únie, ktoré sa v Británii uskutočnilo 23. júna 2016. Odstúpil vtedajší premiér David Cameron, ktorý bol jeho spúšťačom, prišla Theresa Mayová a začali sa tvrdé rokovania o výstupe.

Už su to vyše dva roky, čo má Európska únia o jedného člena menej a debaty o tom, čo kto získal, nakoľko šlo o zvládnutý proces, a ako sa ekonomike Británie odvtedy darí, sa vedú opakovane.

Čo ale bežní ľudia, ako sa darí im? Majú naozaj vyššie platy, zbavili sa nechcenej migrácie a zvýšila sa životná úroveň? A čo energetická kríza, poradila si s ňou Británia, ktorú neviazal koordinovaný postup únie, lepšie?

Aj o tom v novej časti podcastu Index Eva Frantová diskutuje s politickým analytikom Inštitútu Tonyho Blaira pre globálnu zmenu Antonom Spišákom.

Podporte podcasty denníka SME kúpou prémiového predplatného a užívajte si podcasty bez reklamy na webe SME.sk alebo v mobilnej aplikácii SME.sk. Prémiové predplatné si kúpite na ⁠⁠predplatne.sme.sk/podcast⁠⁠

_

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na ⁠⁠[email protected]⁠⁠

Všetky podcasty denníka SME nájdete na ⁠⁠sme.sk/podcasty⁠⁠

Odoberajte aj denný newsletter ⁠⁠SME.⁠⁠⁠⁠sk⁠⁠ s najdôležitejšími správami na ⁠⁠sme.sk/⁠⁠⁠⁠suhrnsme⁠⁠

Ďakujeme, že počúvate podcast Index.