"Záleží na tom, ako sa k tomu staviame alebo prečo by sme to chceli posudzovať a z akej perspektívy to chceme posudzovať. Podľa mňa sa môžeme vymedziť, že niekoho zbiť je násilie, a že to nie je to v poriadku. Aj keď sa dialo čokoľvek predtým alebo potom. A k tomu sa môžeme vymedziť aj keď ten prípad vyzerá akokoľvek," komentuje priznanie Borisa Kollára, že zbil svoju bývalú partnerku, psychoterapeutka a odborníčka na násilie, Barbora Jakobsen.

"Nedá sa povedať, že každý násilník zažil násilie. Ale zo vzorky našich klientov vieme, že osem z desiatich zažilo fyzické násilie, šesť z desiatich zažili emočné násilie alebo depriváciu, dvaja z desiatich zažili sexualizované násilie, zneužívanie. Čo je oveľa vyšší počet ako v normálnej populácii," hovorí Jakobsen o svojich klientoch.

Prečo sú násilnejší muži? Ako pracovať s násilníkmi? Prečo sa nevieme vymedziť voči násiliu? A ako formuje deti to, že ich rodičia výchovne bijú? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s psychoterapeutkou Barborou Jakobsen.

Newsletter Zuzany Kovačič Hanzelovej: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://komentare.sme.sk/t/9122/zkh-pise⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 

 – 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠sme.sk/podcasty⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠SME.sk⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠sme.sk/podcast⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 

– 

Odoberajte aj denný newsletter ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠SME.sk⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ s najdôležitejšími správami na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠sme.sk/suhrnsme⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.