Sociálne médiá nám v dnešnej dobe poskytujú obrovské výhody. Máme zabezpečenú komunikáciu s priateľmi aj z opačného konca sveta a akúkoľvek informáciu vieme získať na pár klikov.
No, bohužiaľ, má to aj svoje tienisté stránky. Pod plášťom sociálnych sietí sa skrýva vynaliezavosť tímu odborníkov, ktorých úlohou je nastaviť ponúkaný obsah tak, aby sme na nich strávili čo najviac času. Nezáleží na tom, či je tento obsah pravdivý alebo hoax. Zobrazujú to, čo zistia, že s obľubou sledujeme, len aby nás udržali čo najdlhšie online a ponúkali nám reklamy. V tejto pasci plytváme časom, namiesto toho, aby sme ho zmysluplne investovali do vecí, na ktorých skutočne záleží.
Ďalším z tieňov je, že mnoho ľudí, najmä v období dospievania, si mylne buduje svoju identitu prostredníctvom počtu „lajkov” , sledovateľov alebo podľa komentárov pod príspevkami. Túžime po uznaní, ktoré môže postupom času prerásť do závislosti a depresie.
Existuje nejaké riešenie? Dá sa tráviť online čas aj rozumne? Kde sú hranice? Ako viesť seba a svojich blízkych v týchto neprebádaných vodách a nezamotať sa v nejakej sieti? Aj to v podcastovom rozhovore riešia Martin, Ondrej a Slavo.