Cherson v pôsobí tak trochu ako mesto duchov, opisuje v podcaste reportérka Stanislava Harkotová, ktorá sa bola do neho pozrieť v deň výbuchu na Kachovkej priehrade.

„Keď si ľudia v to ráno otvorili správy, tak ostali šokovaní. Videli, že sa deje ďalšia katastrofa. Už je to pre nich unavujúce," približuje v podcaste Stanislava Harkotová, ktorá sa bol do pozrieť do zasiahnutého Chersonu.

Reportérka Harkotová opisuje, že mesto je neustále ostreľované ruskou armádou, pretože tvorí líniu frontu medzi Rusmi a Ukrajincami. Ukrajinci si hovorili, že ako keby toho nešťastia v Chersone už nebolo dosť. „Najprv príde vojna, okupácia, oslobodzovanie Chersonu. Následne čelia výzvam spojených s tým, že sú prifrontovým mesto a ešte do toho prídu povodne," približuje. Ľudia tam prichádzajú o domovy - ak nie pre prebiehajúce boje, tak teraz pre povodne.

„Najviac zasiahnuté sú časti blízko rieky. Tam je to katastrofa a veľké nešťastie pre ľudí. Domy sú zaplavené po strechy."

Ako rýchlo dokážu Ukrajinci vyriešiť problém s pitnou vodou? Dokáže Ukrajina vyriešiť ďalšie problémy spojené s udalosťou vyriešiť teraz v čase vojny alebo to bude musieť počkať? Vypočujte si Nahlas z Ukraїny.

Podcast nahrala Denisa Hopková.