Úrad špeciálnej prokuratúry už rok nefunguje. Jeho bývalých prokurátorov roztrúsili po rôznych odboroch Generálnej prokuratúry. Niektorí znechutení odišli, iní namiesto veľkých káuz riešia, či majú väzni pridrahé potraviny vo väzenských bufetoch alebo či majú dostatočne svetlé cely.

Bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je dnes na odbore legislatívy a na súdoch postupne ukončuje svoje prípady z éry, keď viedol UŠP. Čo bude, keď mu práca prestane dávať zmysel? "Pravdepodobne sa posuniem niekam inde. Každý z nás žije len jeden život a nerád by som, či odborne, alebo ľudsky, stratil roky, ktoré mi ešte zostávajú do dôchodku."

Doživotná renta pre generálneho prokurátora podľa neho oslabí dôveryhodnosť celej inštitúcie, ktorá politikom cez paragraf 363 rušila obvinenia. Lipšic hovorí o plánoch od základov prestavať systém prokuratúry na Slovensku, ktorej fungovanie dnes nahlas kritizuje a neskrývane atmosféru pomenúva ako nastupujúcu normalizáciu s kontroverznými príkazmi. Na otázku, či sa na zmenách raz bude chcieť podieľať ako generálny prokurátor alebo ako minister, odpovedá, že na jednu aj druhú pozíciu by boli lepší kandidáti.

Rozhovor v štúdiu relácie ARÉNA s Janou Krescanko Dibákovou s bývalým špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom vznikal presne v čase, keď Erik Kaliňák v inom médiu na čelo prokuratúry vyberal tváre blízke Smeru - advokátov Dávida Lindtnera či Mareka Paru.

​V ARÉNE s Danielom Lipšicom zaznelo:

ako štát rezignoval v boji proti korupcii či mafii nakoľko zlé sú jeho vzťahy s M. Žilinkom a prečo vidí doživotnú rentu ako problém či vidí problém v návšteve obžalovaného Bödöra​​​ na Úrade vlády čo nefunguje na Generálnej prokuratúre a v systéme prokuratúry za akých okolností by odišiel a kam​

See omnystudio.com/listener for privacy information.