Akoby to boli dva celkom odlišné svety. Dva týždne po chaose, násilí a pokuse o prevrat, sa Kapitol zmenil na slávnostné pokojné miesto, z ktorého zneli najmä slová plné nádeje a povzbudenia. Spojené štáty americké majú nového prezidenta, ktorý sa v politike pohybuje veľmi dlho a prvýkrát v histórii aj ženu na viceprezidentskom poste. Od oboch sa v týchto mimoriadnych časoch očakávajú významné kroky vedúce k zotaveniu krajiny. Či sa im to podarí, sa pokúsime zodpovedať s Braňom Ondrášikom, ktorý americké politické dianie v denníku SME komentuje.
Zdroj zvukov: NBC News, CNN, YT Biden Inaugural Committee
Odporúčanie:
Ako som prežila čínsky reedukačný tábor pre Ujgurov. To je moje dnešné odporúčanie na mrazivé čítanie z The Guardian. Okrem toho odporúčame naše ostatné podcasty. Peter Stach sa v Modrej vlne zamýšľa nad tým, či by mali byť sociálne siete a digitálne platformy prísnejšie regulované, Pravidelná dávka pátra po tom, ako urobiť geneticky upravené baktérie bezpečnými, v sobotu vychádza klasicky Klik a tiež Mimóza, no a v nedeľu sa Jaro Valent v Dejinách rozpráva so šéfkou SNG Alexandrou Kusou o socialistickom realizme ako umeleckom smere.
Článok z The Guardian nájdete na tomto odkaze: https://www.theguardian.com/world/2021/jan/12/uighur-xinjiang-re-education-camp-china-gulbahar-haitiwaji
–
Ak máte pre nám spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]
–
Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty
–
Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast
–
Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme
–
Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.