Novým kanadským premiérom bude Mark Carney. Jeho liberálna strana totiž vyhrala parlamentné voľby a aj keď nezískala väčšinu, vzhľadom na rekordný odraz od dna, ktoré ešte prednedávnom zažívala, mnohí hovoria o zázraku.
Stáť má za ním Doland Trump. Ten totiž cez svoje vyjadrenia primäl k hlasovaniu každého Kanaďana, ktorý nechce, aby sa jeho krajina stala 51. štátom USA.
Ako vyzerala volebná noc v Kanade, do akej miery Trumpove reči vyhrali Carneymu voľby a je nepriame ovplyvňovanie volieb v iných krajinách zo strany Trumpovej administratívy nový normál?
Eva Frantová sa v podcaste Dobré ráno pýta spolupracovníka denníka SME Braňa Ondrášika, odborníka na politickú komunikáciu, ktorý parlamentné voľby v Kanade pokrýval priamo z Ottawy.
Zdroje zvukov: BBC, The Canadian Press
Odporúčanie:
A ak ste ešte nevideli nového kanadského premiéra, ako tancuje so svojimi podporovateľmi po vyhlásení výsledkov, odporúčam. Je to len prá sekúnd, ktoré pokojne nájdete aj na Youtube. Ak už nič, aspoň vás rozosmeje.
–
Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty
–
Odoberajte aj audio verziu denného newslettra SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/brifing