Ústavný súd SR zatiaľ znemožnil vypísanie referenda o predčasných parlamentných voľbách.
S rozhodnutím Senátu ÚS sa nestotožnili a podali svoj výklad situácie traja sudcovia ÚS: pani Laššáková a páni Duriš a Straka – ten druhý dokonca napísal v závere svojho stanoviska, že Nález ÚS SR je „je vlastne prehrou občana, prehrou demokracie a právneho štátu.“
Podľa môjho názoru urobila väčšina Senátu ÚS SR, teda 10 ľudí z 13, toto kľúčové politicko-spoločenské rozhodnutie na základe politickej objednávky. A zdá sa, že dôležitú negatívnu úlohu v tom zohrala už aj prezidentka SR.
• Od nástupu do svojho úradu v máji 2019 Menovala 7 zo súčasných 13 sudcov ÚS SR – teda nadpolovičnú väčšinu
• Podala návrh, ktorý môžeme nazývať hocijako, ale v skutočnosti išlo o návrh na zamietnutie petície, ktorou sa 585 tisíc ľudí dožadovalo práca uplatniť priamu demokraciu a rozhodnúť, či je v spoločnosti spoločenská vôľa zmeniť vládu..
• 6 z tých 7 ústavných sudcov, ktorých menovala súčasná prezidentka, hlasovali za návrh Prezidentky, čo viedlo ÚS SR k zamietnutiu referenda
Pre mňa je to dôkaz, že sme definitívne, myslím my všetci, v rukách mafie. Politickej mafie.
Politická mafia je horšia ako tá ekonomická
• S ekonomickou mafiou môžu bojovať spravodliví a charakterní politici, policajti, sudcovia
• Kto ale môže bojovať s politickou mafiou?
• Politická mafia má svoju -hoci stále akože našu- políciu, prokuratúru, súdy aj teraz už aj Ústavný súd..
• Politickú mafiu môžeme riešiť Len my, ľudia, voliči, majitelia, zakladatelia a financovatelia štátu
• Ak nám však skupinka 10 ľudí, ktorí sú súčasťou Ústavného súdu – orgánu, ktorý má strážiť ústavu a právne základy štátu, nedá ani len možnosť zastaviť politickú mafiu, je to koniec právneho štátu. Slovami sudcu ÚS SR Petra Straku, ktorý spolu s dvomi kolegami zverejnil nesúhlasný názor,
• Štátu ako funkčného usporiadania spoločnosti, kde platia pravidlá a morálka a kde má väčšina ľudí ochotu tieto pravidlá dobrovoľne dodržiavať.
10 sudcov ÚS SR teda bráni výkonu priamej demokracie, iba 3 statoční našli odvahu postaviť sa súčasnej politickej mafii.
A čo môžeme urobiť my, občania? Chápeme, že nám bolo odopreté právo rozhodnúť o svojej vlastnej krajine? Chceme to nejako zmeniť? Dokážeme sa organizovať a vybojovať naspäť svoje právo rozhodovať o vlastnom štáte, ktoré nám ukradla politická mafia?
Slovenská politická história už má zapísaný jeden precedens: v roku 2011 Prezident Gašparovič odmietol rešpektovať nález ÚS SR a nevymenoval NR SR riadne zvoleného generálneho prokurátora do funkcie. To bol tiež mafiánsky prejav politika-mafiána. A nič sa nestalo! Niektoré politici a médiá si trochu pofrflali a išlo sa ďalej. Politická mafia sa presvedčila, že už naozaj môže všetko.
Ak mohol nález ÚS SR nerešpektovať prezident – a nič nestalo! – prečo by mali teraz ľudia, ktorí chcú zastaviť politickú mafiu a požadujú vypísanie predčasných parlamentných volieb vlastne rešpektovať nález ÚS SR?
Toto môže očakávať a požadovať iba ten, kto je sám súčasťou politickej mafie.
Prišla Slovensku do cesty historická chvíľa, aby sa vzopreli ľudia, občania, voliči a zastavili chápadlá politickej mafie, ktoré už dosiahli až na ÚS SR?
Človek, ktorý odovzdá svoje poklady do rúk špekulanta a zlodeja, si svoje poklady neváži.
Človek, ktorý si neváži svoje poklady, dokazuje, že si ich ani nezaslúži.
Žiadny Národ, ktorý odovzdá svoj štát do rúk politickým podvodníkom a zlodejom, si neváži svoj štát.
A Národ, ktorý si neváži svoj štát, dokazuje, že si ho ani nezaslúži.
Zaslúžime si svoj vlastný štát?
Prišla nám do cesty chvíľa, aby sme konečne sami za seba bojovali o štát pre seba?
Som presvedčený, že áno.
Ak sa v našej krajine nájde dostatok statočných, vzdelaných, zodpovedných a odvážnych ľudí, ktorým nie je ľahostajná vlastná budúcnosť a budúcnosť svojich detí a vnukov, politické strany rýchlo pochopia, že musia konať predovšetkým v záujme tejto väčšiny až potom vo svojom vlastnom záujme – a nie naopak.
Nie jedna a nie dve, ale všetky Po