Jedlo nám dáva životnú energiu, no nemala by to byť jediná vec, okolo ktorej sa točí celý náš život.

Čo ovplyvňuje náš vzťah k jedlu a prečo diéty v 95 % prípadov nefungujú? V dnešnom podcaste sme vyspovedali nutričnú špecialistku z neziskovej organizácie Chuť žiť, Katarínu Letkovú, ktorá sa špecializuje na prácu s ľuďmi s poruchami príjmu potravy či narušeným vzťahom k jedlu. 

Táto téma sa týka mnohých z nás. A aj keď nemáme výrazné problémy so stravovaním, už len to, ako o jedle uvažujeme, môže byť znakom, že niečo nie je úplne v poriadku. Aké pocity v tebe vyvoláva, ak si dáš napríklad burger alebo hranolky? Cítiš sa ako horší človek? Máš chuť ihneď to vycvičiť alebo trpíš obrovskými výčitkami? 

Odporúčame ti vypočuť si tento rozhovor. Rozhodne v ňom nájdeš veľa povzbudenia, ale aj praktických tipov do života.

Katka nám odpovedala aj na tieto otázky: 

1:31 – Čo vlastne znamená zdravý vzťah k jedlu? 3:45 – Ako vyzerá naopak nezdravý vzťah k jedlu? 8:17 – Je v poriadku rozdeľovať potraviny na zdravé a nezdravé? 9:44 – Ako sa prejavujú poruchy príjmu potravy? 12:52 – Ako si vieme vedome vytvárať zdravý vzťah k jedlu? 15:00 – Prečo nie je vhodné komentovať výzor iných ľudí? 16:47 – Ako pristupovať zdravo k zmene jedálnička a prečo nie je dobré držať diéty? 21:42 – Ak sme už mali narušený vzťah k jedlu, musíme byť obozretnejší, aby sa nám to nestávalo opakovane? 24:48 – Čo Katka vníma ako zásadné, aby sme mali dobrý vzťah k sebe i jedlu?

Vychutnaj si tento inšpiratívny rozhovor. Možno vďaka nemu pomôžeš sebe či niekomu zo svojich blízkych.😊