Negatívna medializácia, strach z bolesti, komplikácii, alebo aj neistota z novej životnej etapy. Aj keď je pôrod prirodzenou a vo svojej podstate veľmi radostnou udalosťou, mnohé ženy, ich partneri, či vôbec laická verejnosť má z neho skôr obavy. A ak k nim ešte pridáte predstavu o najkrajšom životnom zážitku a reálne možnosti slovenského zdravotníctva, máte dobrý základ, no minimálne pre pocity sklamania.

Bol vždy pôrod spojený najmä s negatívnymi emóciami? Ako s nimi pracovať a prípadne sa na ne pripraviť? A ako vlastne prebieha pôrod z pohľadu psychológie? Aj o tom sa budem dnes rozprávať s klinickou psychologičkou z I. gynekologicko-pôrodníckej kliniky SZU a UNB a hlavnou odborníčkou pre psychológiu MZ SR, PhDr. Katarínou Jandovou, PhD.

Nezostávajte so svojimi ťažkosťami sami a využite pomoc odborníkov:

⌲ IPčko.sk: ipcko.sk ⌲ Dobrá linka: dobralinka.sk  ⌲ Krízová linka pomoci: krizovalinkapomoci.sk

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach:

⌲ Facebook: facebook.com/hmmmpodcast ⌲ Instagram: instagram.com/hmmm_podcast ⌲ E-mail: [email protected]

Ak sa Vám naša práca páči a považujete ju za dôležitú, budeme veľmi vďační za Vašu pomoc:

⌲ Patreon (pre pravidelnú podporu): patreon.com/ipckohmmm ⌲ Darujme.sk (pre podporu celého občianskeho združenia IPčko): ipcko.darujme.sk/3057 ⌲ Prenájom štúdia: ipcko.sk/prenajmite-si-studijko-na-nahravanie-podcastu ⌲ 2%: ipcko.sk/2-zmozu-vela

hmmm... pre Vás pripravujú:

⌲ Moderátor a realizácia: Marek Franko instagram.com/marek__franko ⌲ Produkcia a odborný dohľad: Mgr. Lenka Nemcová instagram.com/happylela a PhDr. Marek Madro instagram.com/marcusmadro