V tejto epizóde podcastu Legendy rocku si povieme o začiatkoch Pink Floyd a zájdeme až do roku 1963, kedy zakladajúcich členov spojilo štúdium architektúry v Londýne. Zo začiatku hrali blues a s týmto hudobným štýlom dostali aj svoj prvý angažmán. Ich debutový singel Arnold Layne sa aj napriek tomu, že bola pre svoju tému, v niektorých rádiách zakázaný, dostal na 20.miesto anglického singlového rebríčka.
Okolo roku 1968 nastali v kapele personálne zmeny - Barretta, ktorý trpel depresiami a ulietal si na LSD, vystriedal jeho kamarát z výšky David Gilmour. Už s prvým albumom si Pink Floyd získali bulvárnu povesť, že robia hudbu pre užívateľov LSD. Ich druhý album toto tvrdenie len potvrdzuje - už samotný obal je so psychadelickým nádychom. Album Ummagumma zo ´69 je prvý iba s Gilmourom. Povieme si aj o ich filmových spoluprácach s režisérom Barbetom Schroederom.
Najväčší zlom zaznamenali v roku 1973 s albumom Dark Side of the Moon, ktorý sa nahrával približne 9 mesiacov. V Amerike, s ním Pink Floyd bodovali rovno na špičke albumového rebríčka a na domácom trhu to vytiahli na skvelé druhé miesto a obal albumu s lomom svetla pozná naozaj každý. Ďalší, obdobne známy album, pod názvom Wish You Were Here vychádza v 1975 a potvrdzuje hviezdny status kapely.
V´79 vydáva kapela svoj koncepčný epos The Wall. Titulným singlom z albumu sa stáva skvelá Another Break in the Wall part 2, ktorá okamžite končí na špičke singlových hitparád, a to aj v Amerike aj v Anglicku a vlastne je to aj jediný singel v histórii kapely, s ktorým sa im to podarilo. Z albumu sa podarilo kapele predať cez 30 miliónov kusov. Kapela si však po čase opäť musela prejsť zmenou tímu, niektoré konflikty sa riešili aj pred najvyšším súdom.
Bodkou za koncertovaním Pink Floyd sa stalo nakoniec ich spoločné vystúpenie aj s Watersom na benefičnom koncerte v roku 2005. Zatiaľ posledný album skupina vydala v roku 2014 pod názvom Endless River a posledný singel vyšiel nečakanie v roku 2022 po invázii ruských vojsk na Ukrajinu.