V tejto epizóde sa spolu vydáme do Nemecka, odkiaľ vzišlo veľa veľkých rockových kapiel, reč však bude o tej najväčšej z najväčších - o Rammsteine. Skutočná história skupine sa píše po páde železnej opony, kedy sa možnosti pre muzikantov v Nemecku rapídne zmenili, trh sa otvoril a aj Rammstein teda dostali konečne svoju šancu. Paradoxom je, že Lindemann v kapele nebol pre umenie, ale kvôli mladým dievčatám a spočiatku vlastne ani nemal stáť za mikrofónom, ale iba hrať na bicie. Kapela postupne reprezentovala nový hudobný štýl, ktorý sa nazýval Neue Deutsche Harte a boli to oni, ktorí to doviedli aj do úplnej dokonalosti. Vo svojej hudbe spájali prvky metalu, alternatívy, elektra či dokonca techna.
Potom, čo Rammstein vyhrala lokálnu súťaž kapiel, dostali možnosť nahrávať svoje skladby v štúdiu. Na deme boli štyri autorské veci a dostalo sa to do nezávislého vydavateľstva Motor Records, s ktorým kapela podpísala aj svoj prvý kontrakt. A už v roku 1995 kapele práve pod Motor Music vychádza ich prvý album Herzeleid. V roku 1997 vydávajú svoj druhý album v poradí s názvom Sehnsucht a zabodovali s ním aj v Amerike. Ich obrovská šou ich dostala niekoľkokrát do basy a v Mexiku po nich publikom hádzalo fľaše s močom.
Rammsteinu pomohol aj fakt, že sa ich skladby objavili v hollywoodskych trhákoch napríklad ako Resident Evil a Triple X, ktorom si kapela dokonca aj počas jednej scény zahrala. Medzi ich najväčšie kontroverzie patrí súd, kedy ich kanibal Armin Meiwes zažaloval za to, že sa jeho príbehom inšpirovali v skladbe Mein Teil. Kontroverznosť Rammsteinu nikdy nebola cudzia - ich vizáž, klipy či vystúpenia sú toho viac menej jasným dôkazom.