Témou tejto epizódy nie je aktuálne dianie v Únii, korona ani ekonomika. Namiesto toho budeme hovoriť o férovosti. O tom, čo si pod týmto slovom predstavujú občania Európskej únie vrátane Slovenska a tiež o tom, či majú pocit, že ich život – a krajina v ktorej ho žijú – je férový, alebo nie.
Spoločné výskumné centrum Európskej komisie totiž pred pár dňami vydalo viac než stostranovú štúdiu, ktorá sa venuje práve férovosti. Jej názov je „Beyond Averages“: „beyond“ znamená za, ale v zmysle nejakého prekonania alebo presahu, „average“ je priemer. Čiže ten názov je taká slovná hračka, ktorá naznačuje, že ambíciou tejto štúdie je ísť „za“ štatistické priemery odpovedí a dát, respektíve odhaliť, čo sa za týmito číslami skrýva. Podnadpis znie: Férovosť v ekonomike, ktorá pracuje pre ľudí – a to už netreba nijako zvlášť vysvetľovať.
O tejto férovosti sa budem rozprávať s mojím hosťom pánom Vladimírom Šuchom, ktorý je bývalým generálnym riaditeľom Spoločného výskumného centra Európskej komisie a pred pár dňami bol vymenovaný za poradcu pre vzdelávanie, kultúru a mládež v Európskej komisii na generálnom riaditeľstve pre vzdelávanie a kultúru.
—
Send in a voice message: https://podcasters.spotify.com/pod/show/modravlna/message