Nízke ceny liekov na Slovensku môžu lákať k ich vývozu do zahraničia. Dôvodom je, že tam majú vyššiu cenu. Ale pozor, účelom vývozu nemusí byť len snaha „maximalizovať zisk“, ale napríklad aj riešenie potrieb držiteľa. Z dôvodu nedostupnosti niektorých liekov však štát hľadá spôsoby, ako znižovať riziko nedostupnosti liekov pre pacientov na Slovensku. Poďte sa s nami pozrieť na legislatívnu úpravu, ktorá obsahuje bariéry, ktoré majú zabrániť „bezbrehému“ vývozu liekov do krajín Európskej únie. ...a vlastne, položme si otázku: „Môže štát ‚úplne‘ zakázať vývoz liekov do zahraničia?“ Volám sa Maroš Černý a s JUDr. Ivanom Humeníkom, PhD. z advokátskej kancelárie h&h PARTNERS sa pozrieme aj na plánovanú zmenu A3 žiadosti, čiže žiadosti o vyradenie lieku zo zoznamu kategorizovaných liekov. Prajeme vám pohodové počúvanie.
"Podcast vychádza z právneho stavu účinného k 27. novembru 2024. V prípade, ak dôjde v budúcnosti k zmene predpisov, jeho závery nemusia byť správne. Radi vám vašu otázku zodpovieme aj prostredníctvom našej služby Právnik na telefóne."V uplynulých dňoch sme pre vás pripravili PharmaUpdate webinár plný najnovších informácií. Jeho obsahom boli jesenné témy farmaceutickej legislatívy. Od klinického skúšania, cez výnimkový režim, až po zmeny vo zdravotníckych pomôckach a predpisovaní liekov. Ak ste si ho nestihli pozrieť, môžete si ho zakúpiť. Stačí, ak nám napíšete na adresu [email protected]. Podrobnejšie informácie o jeho obsahu nájdete na tomto odkaze:
Aktuálne jesenné témy farmaceutickej legislatívy – od klinického skúšania cez výnimkový režim až po zmeny v zdravotníckych pomôckach a predpisovaní liekov.