Mikulcovi sa nepodarilo očistiť políciu, svedčí o tom aj zadržanie asi najznámejšieho kajúcnika Ľudovíta Makóa ako i bývalého námestníka SIS Borisa Beňu, tvrdí šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy. A kto ponesie zodpovednosť za masaker v Buči? Odpovie právnik.
Asi najznámejší kajúcny svedok ľudovít Makó, ako aj exnámestník tajnej služby Boris Beňa sa cez víkend ocitli v rukách polície. Dôvodom by mali byť ich údajné krivé výpovede voči bývalému šéfovi SIS Vladimírovi Pčolinskému. Podľa šéfredaktora Aktualít ide o súboj záujmových skupín, ktoré ovládajú niektoré časti našich bezpečnostných zložiek. Minister vnútra tak zlyhal v očiste polície.
Aký dopad bude mať spochybnenie dôveryhodnosti jedného z kľúčových kajúcnikov na dôležité kauzy v ktorých figuruje aj jeho svedectvo? Otvára orbánovo víťazstvo v svetle putinovej agresie hrozbu spochybnenia trianonských hraníc? A dá sa po masakri v Buči viesť s Ruskom civilizovaný dialóg alebo Putin musí jednoducho padnúť?
V druhej časti dnešného podcastu sa podrobnejšie pozrieme na konzekvencie vyplývajúce z masakry v Buči. Kyjev žiada Medzinárodný trestný súd i ďalšie medzinárodné organizácie, aby do miesta krvavej tragédie vyslali svoje misie a zhromaždili tak dôkazy o ruských vojnových zločinoch. Aké právne následky z bučianskeho masakru teda vyplývajú? Téma pre kolegyňu Denisu Hopkovú a právnika z Univerzity komenského Ondreja Laciaka.
Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský