Bolo by ťažké pripraviť reláciu o zaujímavostiach zo sveta v čase, keď nielenže nemôžete opustiť republiku, ale v mnohých prípadoch ani domov, nebyť internetu. Aj vďaka nemu sa môžeme dozvedieť o veciach vzdialených tisícky kilometrov presne v čase, keď sa dejú. A aj vďaka internetu budú mať počas pandémie koronavírusu novú podobu oslavy 75-teho výročia konca Druhej svetovej vojny. Zaujímavý nápad britského Múzea vojenskej histórie priblíži Zuzana Botíková. Pripomenieme si aj 30-te výročie zasadania slobodného parlamentu v Maďarsku – Gregor Martin Papucsek sa naň pozrel cez optiku predvolebných hesiel a politických vtipov.
Okrem toho sa v nasledujúcich minútach s Borisom Kršňákom vyberieme do pražskej zoologickej záhrady, aby sme sa dozvedeli, čo sa deje v ZOO, keď v nej chýbajú návštevníci a s Martinom Rajcom zaspomíname na športovca, ktorý sa v Spojených štátoch pre jedno rozhodnutie stal najviac nenávideným – a zároveň najviac uznávaným.
Dnešné Štúdio svet uzavrieme nanajvýš aktuálnou témou – Michala Dzúrika zaujal osud zahraničných pracovníkov v Rusku. Podľa odhadov ich tam žije asi 10 miliónov a väčšina pochádza zo Strednej Ázie.
Moderuje: Soňa Juriková.
Štúdio Svet pripravuje RTVS – Slovenský rozhlas, Rádio Slovensko, SRo1.
powered by