Ester trvalo niekoľko rokov, kým spracovala útok a traumu, ktoré ju zasiahli, keď mala iba 15 rokov. V tom čase ju znásilnil jej dobrý kamarát z partie. Starší chalan, ktorému dôverovala a pri ktorom sa nikdy necítila v ohrození.
Po útoku sa začala sebapoškodzovať. Tak ako aj mnohé iné ženy, ktoré trpia pocitmi viny a hanby. Ženy často spochybňujú samé seby a uvažujú, kde spravili chybu. Znásilnenie však nikdy nie je vina preživšej. Vždy je zaň zodpovedný výhradne násilník.
Zvýšenému riziku znásilnenia sú vystavené práve mladé dievčatá, ktoré sú často bez intímnej skúsenosti a nevedia, ako „to“ má prebiehať. V našich školách absentuje sexuálna výchova a mladí ľudia sú často odkázaní na zdieľanie rovesníckych skúseností či sledovanie porna. A to je čokoľvek, len nie realita. Bez súhlasu je to vždy znásilnenie. A to aj v prípade, že sme násilníka poznali, že sme sa s ním stretli dobrovoľne, že to bol náš partner, manžel či jeden z našich kamarátov.
Podcast moderuje Lenka Šóošová. Autorom malieb použitých v kampani Medúza je Adam Šakový wwww.adamsakovy.sk
Ak vy alebo niekto vo vašom okolí zažíva akúkoľvek formu násilia – domáce, sexuálne, ekonomické, psychické či fyzické, kliknite na www.bezmodrin.sk alebo kedykoľvek zavolajte na bezplatnú Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie 0800 212 212. Pomoc je nablízku a cesta von existuje. Ide to aj bez modrín, na tele či na duši.
Tento projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky určenej na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá nezisková organizácia Centrum Slniečko.