Cestovanie po archívoch a knižniciach Európy s podcastom "Archivárky na cestách" je ako otvoriť starú knihu plnú tajomstiev. Daniela Dvořáková a Miriam Hlavačková, zanietené archivárky, sa delia o svoje príbehy a poznatky z ich fascinujúcej práce. 

Prvý diel sa venuje významu práce archivárov, zdieľa osobné príbehy o štúdiu histórie a archivácii, skúsenosti s výskumom, ako aj výzvy, úspechy, nehody a vtipné zážitky pri práci s historickými dokumentmi.

Podcast spája cestovateľské zážitky so zákulisným pohľadom na prácu historikov a archivárov, ponúka jedinečný pohľad na historické poklady Európy.

https://www.archivarky.sk

Poznáte tie zaprášené, tajomné miestnosti vo filmoch, kde sú uložené staré listiny a dokumenty? Archivári sú tí, ktorí v týchto miestnostiach pracujú. Sú ako detektívi vnorení do starých dokumentov, ako strážcovia vedomostí, ktorí cestujú v čase. I keď realita súčasných archívov sa od tej filmovej predstavy veľmi líši. V čom a ako?

Vyberte sa s nami na cestu časom a priestorom. Nazrieme do európskych archívov a knižníc, navštívime významné mestá a pamiatky, kde budeme spoločne hľadať zabudnuté príbehy, ktoré okoreníme o zážitky z ciest, ako aj zákulisné informácie z práce historika a archivára.

Tento podcast vzniká v spolupráci s Vydavateľstvom Rak. Podcast môžete podporiť "červeným neriedeným", "podpulťákmi", alebo kúpou knižky z Vydavateľstva Rak:

Podpulťáky: https://www.patreon.com/archivarky

Červené neriedené: https://www.buymeacoffee.com/archivarky