Najnovšiu knihu sociológa, spisovateľa, pedagóga a diplomata Martina Bútoru, ktorú vydalo vydavateľstvo Artforum spoločne s Inštitútom pre verejné otázky.
O knihe budú diskutovali autor Martin Bútora a sociologička, výskumníčka a pedagogička Oľga Gyárfášová. Moderovala Zuzana Kepplová, redaktorka denníka SME.
 
 
O knihe:
Vo svojom najnovšom diele autor prináša krátke zamyslenia nad zlomovými dejinnými okamihmi uplynulých desaťročí. Tieto texty čitateľovi umožnia lepšie pochopiť, čo sa odohrávalo v rokoch 1918, 1939, 1968, 2004, ale aj 2022. A vďaka tomu uvažovať o budúcnosti.
Kniha je zaľudnená osobnosťami, ktoré ovplyvňovali domáce i svetové dianie. Niektorí sú rodáci z Bratislavy: legendárny rakúsky novinár Hugo Portisch či rabín Romi Cohn, ktorý ako chlapec bojoval v SNP a zaslúžil sa o vybudovanie memoriálu Chatama Sofera, iní z Prahy: Václav Havel, Petr Pithart, Jan Sokol či disident Milan Šimečka. Nájdete tu však aj zahraničné osobnosti, ktorých slová a činy menili náš svet – Zbigniew Brzeziński a Madeleine Albrightová, diplomat George Kennan, žurnalista Adam Michnik, alebo historik Timothy Snyder.