Ukrajina na bojisku robila v posledných týždňoch významné posuny, zatlačila ruské vojská viac na juh a na východe sa priblížila až k hraniciam s Ruskom. Odozvou je čiastočná mobilizácia, ktorú včera ohlásil Vladimír Putin.

Sme tak v novej fáze vojny, no žeby sa nasledujúce týždne či mesiace obrátili v prospech Ruska, o tom viacerí pochybujú.

O novom vývoji vojenského konfliktu sa Jana Maťková rozprávala s Matúšom Halásom, analytikom z Ústavu medzinárodných vzťahov v Prahe. A zodpovedali aj na vaše otázky, ktoré ste nám k téme vojny na Ukrajine poslali.

Zdroj zvukov: Guardian, BBC

Odporúčanie:

“Deštrukciu v Izjume vidieť všade. Od bombami zničených bytoviek cez nemocnicu, školy, pošty. Ešte začiatkom roka to bolo malebné mesto na rieke Siverskyj Donec.” Takto začína reportáž nášho spolupracovníka Branislava Ondrášika, ktorý bol fyzicky v ukrajinskom meste Izjum, kde odhalili masové hroby po odchode ruskej armády. Objavili už takmer 450 obetí, väčšina z nich boli civilisti. O tom, ako to v meste teraz vyzerá a ako sa s touto skazou vyrovnávajú samotní Ukrajinci si prečítate na SME.sk v článku Reportáž z oslobodeného Izjumu: Pach smrti sa nalepí na šaty.

Fotogaléria Marka Erda, ktorá zachytáva utečencov na hranici vo Vyšnom Nemeckom deň po ruskej invázii na Ukrajinu: domov.sme.sk/g/201327/utecenci-z-ukrajiny-na-hranicnom-priechode-vysne-nemecke?gref=https%3A%2F%2Fsvet.sme.sk%2Fc%2F22848733%2Fvojna-ukrajina-rusko-minuta-po-minute-25-2-2022.html&list=1

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/brifing

Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.