Tvrdia, že pri atentátoch zabili prokremeľského blogera Tatarského aj dcéru vplyvného filozofa Aleksandra Dugina. Pred dvoma mesiacmi si zase spravili fotografiu v ruskej obci Sušany v Brianskej oblasti neďaleko ukrajinských hraníc, pričom došlo aj k prestrelke.

Teraz sa ruské partizánske skupiny, pôsobiace najmä na ukrajinskom území, hlásia k ozbrojenému útoku na viaceré ruské obce v Belgorodskej oblasti. Sabotážne akcie, pri ktorých militanti podľa vlastných slov „oslobodili“ ruské obce od režimu Vladimira Putina, vystrašili aj samotný Kremeľ.

Aj keď skupiny sa zrejme stiahli na ukrajinské územie a Kyjev od nich dáva ruky preč, Kremeľ hovorí o ukrajinskej provokácii a snahe odpútať pozornosť od Bachmutu. To, že Ukrajina stráca kontrolu nad mestom na Donbase po vyše deviatich mesiacoch bojov, už priznáva aj ukrajinský prezident Zelenskyj.

Vypočujte si Ukrajinský spravodaj, súhrn toho najpodstatnejšieho, čo sa za uplynulý týždeň udialo vo vojne na Ukrajine. Správy pripravil Lukáš Onderčanin, načítala ich Ľubica Melcerová.

_

Podporte podcasty denníka SME kúpou prémiového predplatného a užívajte si podcasty bez reklamy na webe SME.sk alebo v mobilnej aplikácii SME.sk. Prémiové predplatné si kúpite na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠predplatne.sme.sk/podcast⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ [email protected]⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Všetky podcasty denníka SME nájdete na⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ sme.sk/podcasty⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Odoberajte aj denný newsletter⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ SME.sk⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ s najdôležitejšími správami na⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ sme.sk/brifing⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Ďakujeme, že počúvate podcast Ukrajinský spravodaj a Dobré ráno.