📣 Partnerom tohto podcastu bol Telekom. Ak chcete, aby bola vaša firma alebo spoločnosť pripravená na budúcnosť a konkurencieshopná, bez ohľadu na to, v čom podnikáte, Telekom vám prináša komplexné digitálne riešenia. Nastal čas digitalizovať vaše podnikanie, s rešpektom pre váš biznis.

➡️ Viac info: https://www.telekom.sk/biznis

Najpálčivejší problém našej planéty – ako zvrátiť klimatickú krízu – sa snažíme riešiť viacerými spôsobmi. Jeden scenár ponúka aj hnutie degrowthu alebo nerastu, ktoré chce, zjednodušene povedané, zastaviť ekonomický rast bohatých štátov a zmenšiť ich ekonomiky. Nejde pritom len o klímu, ale aj rozdiely medzi chudobnými a bohatými, a obavy z toho, že nám nevyhnutne dôjdu zdroje.

Tento myšlienkový smer nie je ani zďaleka mainstreamový. Je však atraktívny pre mnoho ľudí, aj v akademickej obci, a prináša naozaj provokatívne tézy. Aj preto sme sa rozhodli venovať sa mu aj v našom podcaste.

Nikola Šuliková Bajánová sa v tejto časti Ekonómie ľudskou rečou rozpráva o tom, čo to degrowth vlastne je, či je jeho predstava o svete realistická a aké zrkadlo nastavuje kapitalizmu s Robertom Chovanculiakom z INESS-u.

Podcast Ekonómia ľudskou rečou moderujú Martin Lindák a Nikola Šuliková Bajánová a prináša ho portál ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠skpodcasty.sk⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Sledujte Ekonómiu ľudskou rečou na YouTube⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.

Sledujte skpodcasty.sk na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Instagrame⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ alebo ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Facebooku⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠.