Vysoká inflácia neodchádza. Preto sme pre vás pripravili krátky modifikovaný seriál Finax radí, v ktorom tentokrát neodpovedáme na vaše dopyty, ale snažíme sa nájsť odpovede na otázky, či je možné ušetriť peniaze na najväčších nákladoch slovenských domácností. Naši hostia vám poradia, ako poľahky ušetriť na základných výdavkoch, ponúknu vám vlastné skúsenosti s úsporami, tipy a triky a odhalia položky, ktoré môžu zachrániť váš rodinný rozpočet. Pozrieme sa na výdavky za potraviny, dopravu, energie a bývanie.

 

Výdavky za dopravu patria medzi štvoricu najväčších nákladov slovenských domácností. Dajú sa upraviť tieto položky v rozpočte bez toho, aby nás zmeny stáli čas a komfort? Ako a aké kupovať auto, čo pri tom zohľadniť, aby nás jeho vlastníctvo nezruinovalo? Aká je alternatívna doprava, ktorá nám môže ušetriť stovky eur? Ako sa s nákladmi na dopravu popasoval Juraj a ktoré rozhodnutia ohľadom mobility ľutuje? Čo naši hostia poradili Radovi, ktorého výdavky za dopravu sú extrémne vysoké? Odpovede sa dozviete v mimoriadnom Finax radí, v ktorom sa venujeme šetreniu na doprave.

 

Ako ušetriť na potravinách: https://youtu.be/1BywPYwoL8k

Ako ušetriť na palivách: https://www.finax.eu/sk/blog/benzin-nad-zlato-10-tipov-ako-usetrit-na-palivach

12 rád, ako mesačne ušetriť stovky eur: https://www.finax.eu/sk/blog/12-rad-ako-mesacne-usetrit-stovky-eur

 

Radoslav Kasík, Juraj Hrbatý a Ján Tonka 

 

VAŠE OTÁZKY DO FINAX RADÍ

Záznamník: 041 222 01 74

Dotazník: https://finax.tech/dotaznik

 

Investujte s Finaxom jednoducho a online do obľúbených indexových fondov ETF už od 20 €. Začnite: https://finax.eu/sk/lp/invest

 

APPKA

App Store: https://finax.tech/ios

Google Play: https://finax.tech/android

 

BLOG

Finax: https://finax.eu/sk/blog

 

SOCIÁLNE SIETE

Facebook: https://facebook.com/FINAXocp

Instagram: https://instagram.com/finax_sk

LinkedIn: https://finax.tech/linkedin

Twitter: https://twitter.com/FinaxInvesting