S psychologičkou Janou Zemandl sme otvorili dlho očakávanú tému súrodencov. Bavili sme sa úprimne a hlavne prakticky o tom, čo nás čaká od momentu, kedy zistíme, že sme druhý krát tehotné po vyladzovanie spoločného fungovania.

Rozobrali sme ako čo najlepšie využiť 9 mesiacov, ktoré pred príchodom druhého dieťaťa máme, ktoré vzťahy posilňovať a ako vytvárať malé návyky, ktoré nám zmenu uľahčia.

Otvorili sme aj tému súrodeneckej rivality, porovnávania a súperenia a pozreli sa na to ako im predchádzať, ktoré prejavy sú bežné a čo by sme mali zastavovať už v zárodkoch.

Starší súrodenci sa s príchodom súrodenca vysporadúvajú rôzne a vďaka vašim príbehom a otázkam, sme s Jankou mohli podrobne rozobrať dôvody aj reakcie v mnohých náročných situáciách.

Ako Janka povedala, život s deťmi je dobrodružný. No mať súrodenca je pre deti veľký benefit. Ak to správne uchopíme, vyrastú z nich empatické bytosti vybavené do života dôležitými sociálnymi zručnosťami.

——————————————-

V úvode tohto dielu sme rozobrali stratégie pri výbere oblečenia pre naše deti. Predstavili sme tiež novú spoluprácu, z ktorej máme obrovskú radosť a tou je slovenská značka detského oblečenia MOE. Ak potrebujete doplniť deťom legíny, ponožky, podkolienky, capačky, zateplené oblečenie, chodťe pozrieť ich krásny škandinávsky štýl na moe.sk.