My si tak rady voláme inšpiratívne ženy ku nám do podcastu. Blažena Ambróz Sedrovičová k ním jednoznačne patrí. Nemala ešte ani 30, keď sa stala riaditeľkou digitálnej agentúry. Z tejto pozície si na rok odskočila užiť si materskú a keď ju to ťahalo nazad zariadila si život tak, aby boli je pracovné aj materské ambície v rovnováhe. My sme si ju pozvali zrovna v čase, kedy prechádza veľkou kariérnou zmenou. Po rokoch v marketingu, prijala výzvu stať sa riaditeľkou inovatívneho startupu AI:Dental.

Hovorili sme s ňou o tom ako sa stala riaditeľkou, aké bolo rozhodovanie o založení rodiny aj ako sa vysporiadala so svojou materskou rolou. Zabrdli sme aj do partnerského života, predsalen dvojkariérna domácnosť pri malom dieťati nie je vždy sranda a odhalila nám aj ako vyzeralo ich rozhodovanie o tom, či mať viac detí. V závere rozhovoru sme sa od Blažky nechali inšpirovať v jej zodpovednom prístupe k životu.

Blažka je ďalšia veľmi inšpiratívna žena, ktorá rozšírila naše vnímanie toho, ako zladiť materstvo a svoje ambície. Nech sa vám tento úprimný rozhovor dobre počúva.

—————-

V úvode podcastu sme predstavili krásny projekt Nadácie Volkswagen Slovakia "Naša inkluzívna škola". V rámci projektu vznikli krásne audiopoviedky Poviedky pre všetky deti, ktoré nájdete na Spotify. Na webe nasainkluzivnaskola.sk nájdete aj krásne vymaľovánky a info o grantoch, ktoré poskytujú pre rozvoj inkluzívneho vzdelávania na Slovensku.

www.nasainkluzivnaskola.sk