Magdaléna Rojo je novinárka, ktorej nedávno vyšla vo vydavateľstve Absynt kniha s názvom Ženy, ktoré zostali. Je to zbierka reportáží, ktorá rozpráva príbehy žien a detí, ktoré zostali v domovských krajinách, zatiaľ čo ich muži, otcovia, synovia, šli za lepším zárobkom a životom za hranice.

S magdalénou sme sa rozprávali o tom, ako kniha vznikala, ako si hľadala cestu k ženám v krajinách ako India, Etiópia alebo Senegal aj, čo ju toto pustovanie naučilo láske a sile žien. Dokonca s nami bonusovo zdieľala aj silný príbeh rodiny z Mexika, ktorý nenájdete ani v knihe.

Celý Magdalénin príbeh je o to zaujímavejší, že popri svojom dobrodružnom povolaní plnom cestovania sa stala aj mamou. So svojim manželom Noelom a synom Gaelom si vytvorili domov v meste Oaxaca na juhu Mexika, ďaleko od svojich rodín. Rozobrali sme teda aj pôrody na Slovensku a v Mexiku, kutlúrne rozdiely vo výchove a bežné starosti rodiny s 3-ročným chlapcom na cestách.

Tento rozhovor je balzam na dušu po náročných septembrových dňoch. Magdalénin pokoj, nadhľad a schopnosť jednoducho a úprimne hovoriť aj o komplikovaných témach vás prenesie na príjemné farebné miesto plné dobra a nádeje.

Úvod podcastu sme venovali našej veľkej novinke. V septembri sme odštartovali komunitu Mama Gang +. Mamagang má teda okrem podcastu a instagramu aj bezpečné miesto na spoločné diskusie na rovinu, bez pozlátok, kde nájdete aj webináre, dôležité zdroje, zoznamku, bazár, online či offline eventy. Všetky potrebné info sú na www.mamagang.plus