Ústrednou témou dnešného dielu je finančná gramotnosť a výchova detí k zdravému vzťahu k peniazom. Rozprávali sme sa s Jurajom Hrbatým z investičnej spoločnosti Finax, ktorá už od roku 2018 sprístupňuje investovanie širokej verejnosti. Rozprávali sme sa o vreckovom a iných nástrojoch podpory finančnej gramotnosti u detí, o nás a našich financiách aj o tom, ako strategicky premýšľať nad našimi príjmami a výdavkami.

Spolu s ním k nám do štúdia zavítal aj Jurajov 12-ročný syn Michal, ktorý nám porozprával, ako vníma svet peňazí, či a na čo si šetrí, ako sa v ich rodine rozprávajú o sporení aj utrácaní a aj o tom, ako si on sám spravuje investície. Svojimi znalosťami a prehľadom hravo schoval do vačku aj nás dve.

Ak sa vám diel páči a rozmýšľate nad investovaním, prinášame vám možnosť investovať s Finaxom na rok zadarmo do výšky 1000 eur. To znamená, že všetky vami vložené prostriedky bude Finax spravovať bez poplatku po dobu 1 roku. Investovať môžete aj malé sumy od 10 eur a pravidelnosť nie je nutná. Táto ponuka platí iba pre nových klientov cez TENTO ODKAZ.

PS: S investovaním sa spája riziko.

PS1: Podľa nás aj s neinvestovaním.