V tejto časti nám imunologička MUDr. Katarína Bergendiová, PhD. povie, ako správne budovať imunitu, ktorá živina je zásadná v strave a tak isto aké sú najdôležitejšie vitamíny a minerály.

Povenujeme sa športovej imunológii – ako správne nastaviť fyzickú aktivitu tak, aby sme si nevyčerpávali imunitný systém, ale naopak, aby sme ho posilnili.

Vysvetlíme si dve strany mince pojmu stres – aké poznáme fakty a že rada „no stress“ pre náš imunitný systém nebude tá najlepšia.

Preberieme aj postcovid a odporúčania ako a kedy bezpečne začať cvičiť po chorobe.

Porozprávame sa aj o doplnkoch výživy a látkach na predpis, ktoré vedia posilniť imunitný systém pri infekčných chorobách.

Povieme si viac o „5S“ imunologičky a čo je v životospráve najzásadnejšie.

MUDr. Katarína Bergendiová, PhD. je odborník na imunitný systém, s ktorou som v minulosti už prednášal na viacerých sympóziách a zároveň sme pracovali s množstvom tých istých elitných športovcov.

Je zakladateľkou a majiteľkou Imunovital Centra, kde sa venujú okrem alergií a imunitných problémov aj športovému lekárstvu, športovej imunológii a repordukčnej imunológii.

 

*Tento podcast má iba informačný charakter, informácie z tohto podcastu neslúžia ako diagnostika a terapia vášho zdravotného stavu. Využitie informácií a hlavne nesprávnym spôsobom je na divákove a poslucháčove vlastné riziko. Počúvanie podcastov nesupluje návštevu vášho lekára.*