Rozhovor o emóciách sme nahrávali ešte pred útokom na Zámockej ulici, ktorý bol namierený voči queer komunite (LGBTI+). Do úvodu podcastu sme neskôr donahrali krátke vyjadrenie, pretože je pre nás dôležité vyjadriť jasný postoj k tejto téme a tiež podporu našim priateľom a priateľkám, ktorí ešte aj dnes (!) čelia  nenávistným útokom. Nie je to žiadne my a oni, sme to my všetci.

Užitočné odkazy k aktuálnej situácii:

Zbierka Nech myšlienka Teplárne prežije: https://bit.ly/3gglNEB 

Kniha Byli sme tu vždycky: https://bit.ly/3D3iJEx

Odporúčania, ako o LGBTI+ ľuďoch hovoriť rozumne a citlivo: https://bit.ly/3ewNDvS

Séria stories „Ako čeliť nenávistným prejavom“ od Akadémie kritického myslenia: https://bit.ly/3S32Z8N (1.časť) & https://bit.ly/3S8Zdei (2.časť)

O epizóde:

Keď sa cítime zle, často hľadáme spôsoby, ako sa rozveseliť či rozptýliť. To, čo pociťujeme ako nepríjemné, prežívať nechceme a možno si ani neuvedomujeme dopady takéhoto vyhýbania. V najnovšej epizóde sme sa preto rozhodli venovať emóciám a tomu, ako sa naučiť ich rozoznávať  či ako s nimi lepšie pracovať. So psychologičkou Evou Vavrákovou hovoríme napríklad o tom, aké faktory ovplyvňujú subjektívne prežívanie emócií, akú rolu tam hrá napríklad výchova, prečo je také náročné hovoriť o tom, ako sa cítime, čo nám v tom môže pomôcť či ako pracovať na svojej emočných zrelosti.

Moje meno je Zuzana Matuščáková a druhú sériu podcastu Nevyhorení vám prináša Forbes Slovensko a čistá energia od SPP.

Môžete mi napísať na email: [email protected]