Od roku 1992 si prvého septembra pripomíname Deň Ústavy. Ústava je náš najvyššie postavený právny predpis a základný zákon štátu.
Počuli ste ale o rodinnej ústave? Ak máte rodinnú firmu, ktorých je na Slovensku väčšina, a chcete, aby fungovala čo najlepšie a aj niekoľko generácii, zbystrite pozornosť.
V dnešnom rozhovore s pani Erikou Matwij sa dozviete, čo by mala obsahovať a kto sa má podieľať na jej tvorbe.   
Našou hostkou je  expertka na stratégiu a riadenie v slovenských rodinných firmách, zakladateľka a prezidentka Inštitútu Rodinného Businessu. Práve pri príležitosti Dňa Ústavy SR vydávajú ojedinelú publikáciu u nás – Rodinná ústava.
V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • Prečo je dôležitá rodinná ústava
  • Kedy treba myslieť na jej tvorbu
  • Kto a akým spôsobom by ju mal spísať
  • Aké body by mala obsahovať
  • Aká je situácia v rodinných firmách na Slovensku v súčasnosti
  • Aké prekážky vedú ku komplikáciám pri generačnej výmene v rodinnej firme

Pani Matwij spomenie aj príbeh svetovej rodinnej firmy, ktorej pomohlo, že si vytvorila rodinnú ústavu, a naopak aj rodinnú firmu, ktorá skončila tak, že ju predali. Zástupcovia týchto firiem budú aj na Medzinárodnom kongrese rodinných firiem v Bratislave, 8.septembra https://irbslovensko.sk/3-rocnik-medzinarodneho-kongresu-rodinnych-firiem/

Ak vás téma rodinného podnikania zaujíma, vypočujte si aj ďalšie podcasty, v ktorých sme sa rozprávali o rodinných firmách v časoch krízy, ale aj o nástupníctve a ďalších súvislostiach v slovenských rodinných podnikoch.

Sme Poradca podnikateľa – pomáhame a inšpirujeme, lebo veríme, že na Slovensku sa dá slušne podnikať.
www.pp.sk