Náš hosť Dajana Dimitrieska vám prezradí, ako to vyzerá v jej rodnom meste Veles, aké ďalšie miesta treba určite navštíviť v Severnom Macedónsku, prečo sa jej krajine hovorí aj „krajina slnka“, akým jazykom sa tam hovorí, ktoré sú dôležité zvyky a tradície a čím je známa macedónska kuchyňa.   

V sérii podcastov Aj my sme tu doma predstavujeme krajiny sveta prostredníctvom rozhovorov s ľuďmi, ktorí sa v nich narodili, vyrastali a neskôr sa rozhodli žiť na Slovensku. Naši hostia vám predstavia Indiu, Nepál, Kazachstan, Severné Macedónsko či Ukrajinu a prinesú aj zaujímavý predmet, ktorý pre hosťa charakterizuje a pripomína jeho/jej rodnú krajinu.

Dajana má ako svoj obľúbený predmet, ktorý jej vždy pripomenie rodnú krajinu, tradičnú džezvu na prípravu kávy.

Podcast pripravujeme v spolupráci s Gymnáziom C. S. Lewisa v Bratislave a jeho žiakmi, ktorí kladú našim hosťom zaujímavé otázky a zisťujú, čo vedia o ich krajine.

Foto: Ashford Marx, Pexels
Hudba: Fired pies (relax. Indian spirit) by Error404 licensed under a Creative Commons Attribution (3.0) License a Balkan by TexasBrother with license certificate Envato Elements Item Code ZH9N3KM85V.