Moderátor Ludwig Bagin sa rozpráva o pozoruhodných témach zo života mesta s hosťami – odborníkmi a odborníčkami z mestských kultúrnych a pamäťových inštitúcií, či SAV. Mapuje okrúhle výročia dôležitých aj menej známych udalostí, ktoré zohrali významnú úlohu v dejinách Bratislavy a formovali aj jej súčasnú tvár. Napríklad.: počiatky moderného športu, divadla, mestské privilégiá, či verejné osvetlenie a mnohé ďalšie témy. Podcast nielen o dejinách Bratislavy prináša BKIS pod odborným dohľadom Jána Vyhnánka, lektora a vedúceho kurzu Sprievodca cestovného ruchu špecializovaného na Bratislavu.

Web podcastu, kontaktný email

Kategórie:

Tento podcast vychádza od 29. 12. 2020 info

Priemerná dĺžka epizódy je 44 minút

Epizódy

episode thumbnail

Bratislavské Vianoce – od koreňov po súčasnoť

Odkiaľ sa vzali Vianoce a ako ich slávili naši predkovia v starej Bratislave? Ako vyzerali Vianoce v 17. a neskôr…

Odkiaľ sa vzali Vianoce a ako ich slávili naši predkovia v starej Bratislave? Ako vyzerali Vianoce v 17. a neskôr…

Rande s mestom – podcast nielen o dejinách Bratislavy - informácie o podcaste

Za tvorbou podcastu stojí . Moderátor Ludwig Bagin sa rozpráva o pozoruhodných témach zo života mesta s hosťami - odborníkmi a odborníčkami z mestských kultúrnych a pamäťových inštitúcií, či SAV. Mapuje okrúhle výročia dôležitých aj menej známych udalostí, ktoré zohrali významnú úlohu v dejinách Bratislavy a formovali aj jej súčasnú tvár. Napríklad.: počiatky moderného športu, divadla, mestské privilégiá, či verejné osvetlenie a mnohé ďalšie témy. Podcast nielen o dejinách Bratislavy prináša BKIS pod odborným dohľadom Jána Vyhnánka, lektora a vedúceho kurzu Sprievodca cestovného ruchu špecializovaného na Bratislavu.

Rande s mestom – podcast nielen o dejinách Bratislavy je zaradený do kategórie História.

Rande s mestom – podcast nielen o dejinách Bratislavy je zaradený do kategórie História. Aktuálne najpopulárnješími podcastmi v tomto žánri sú tak bolo, Dejiny, História N, Archivárky na cestách, Príbehy 20. storočia.