"Úrad pre dohľad je doslova posadnutý Dôverou a Pentou. Čiže nerieši reálne problémy, ale venuje sa takmer výlučne Dôvere," hovorí riaditeľ poisťovne Dôvera Martin Kultan.

"Nechceme vládu, ktorá bude prívetivejšia k Pente, ale normálne fungovanie sektora. To, čo sa dialo posledné tri roky v zdravotníctve, si budeme pamätať ako stratené roky. Nedávno vyšla správa Úradu pre dohľad, Dôvera sa tam vyskytla 80-krát, Penta 20-krát, ostatné problémy sa tam zamlčiavali.

Dúfam, že tu bude vláda, ministerstvo zdravotníctva, ktoré nebude rozhodovať centrálne z nejakého kopca pomocou byrokratických úradníkov. Prajem si, aby sme tu mali normálne stabilné financovanie. Prajem si hlavne dlhodobú stabilitu," dodáva Kultan.

Ako je možné, že súkromné poisťovne platia menej peňazí za rovnakú operáciu ako Všeobecná zdravotná poisťovňa? Nie je to tak, že chaos vo financovaní vyhovuje odlievaniu peňazí zo systému? Je táto vláda nepriateľská k Pente? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom poisťovne Dôvera Martinom Kultanom.

 –

Newsletter Zuzany Kovačič Hanzelovej: https://komentare.sme.sk/t/9122/zkh-pise 

 – 

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

– 

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty 

– 

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast 

– 

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme 

– 

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.