„Moju výzvu politici nepochopili. Mrzí ma to. Čakal som iný postoj, radšej keby boli ticho všetci. A nie, že sa teraz začali všetci priznávať, že sú hetero. Milan Kuriak, Igor Matovič, Monika Beňová. 

Ja som ich o to nežiadal, ani to nebolo k nim. Neviem, na čo sa vôbec ozvali a zakomponovali sa do toho,“ hovorí moderátor TA3 Rasťo Iliev po tom, čo cez víkend v živom vysielaní urobil verejný coming out a povedal, že je gej. Zároveň verejne vyzval politikov, hercov aj spevákov, aby sa ostatní neskrývali a pridali sa k nemu. 

“Ľudia by boli šokovaní, koľko je medzi nami gejov a lesieb, v politike, na vrcholových pozíciách. To by ma zaujímalo, čo by na to povedali všetky fanúšičky,” dodáva Iliev. 

Aké mal reakcie na svoj coming out? Je správne od ľudí žiadať, aby sa tiež vyoutovali? A čo hovorí na reakcie politikov? Vypočujte si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s moderátorom TA3 Rasťom Ilievom. 

Detaily primátorskej debaty denníka SME, ktorá sa uskutoční v stredu 19. 10. o 17:00 v nocľahárni Depaul, nájdete v evente na Facebooku https://fb.me/e/2eLwBGyIP

Newsletter Zuzany Kovačič Hanzelovej: https://komentare.sme.sk/t/9122/zkh-pise

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na [email protected]

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik podcastu Rozhovory ZKH a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate podcast Rozhovory ZKH.