Ahojte pri počúvaní našej novej epizódy, tentokrát o vzťahoch, výchove, rodine a sexe v marginalizovaných rómskych komunitách. Skúsení hostia z neziskovej organizácie Človek v ohrození nám na evente Profesia Days v Košiciach vysvetlili ako vyzerá rodina vo vylúčenej rómskej skupine, kto je hlavou rodiny, ako sa riešia konflikty a ako pomáhajú so zamestnaním sa.

Tiež sme sa ponorili do tém sobášu, aký je rozdiel medzi výchovou dievčaťa a chlapca, v koľkých rokoch prebiehajú zásnuby, a čo sa stane, ak sa nevesta nepáči svojim svokrovcom.

Naša hostka Jarka, ktorá je sama členkou komunity a zároveň aj pracuje s vylúčenými rómami a rómkami, nám porozprávala, či prichádzajú do styku s intímnosťami skôr, ako vnímajú komplimenty, či existuje sexuálna výchova a aké informácie majú o menštruácii, hygiene a ochrane.

Keďže sme epizódu nahrávali na pracovnom veľtrhu, tak sme rozobrali, či sa mení zmýšľanie ohľadom pracujúcich žien, čo sa zmenilo v pracovnom prostredí a integrácii rómov a rómiek za posledné roky, a čo je predmetom ich práce.

Táto epizóda je sponzorovaná pracovným portálom Profesia.sk a platformou, ktora spaja – Profesia Days.

Ak sa ti táto epizóda páčila, podporiť nás môžeš na ⁠⁠⁠⁠⁠Tolde⁠⁠⁠⁠.

Followujte nás na IG: ⁠⁠⁠⁠⁠@sexualnavychova⁠⁠⁠⁠⁠

Alebo na osobných profiloch:

Denis ⁠⁠⁠⁠⁠@denis_kendy⁠⁠⁠⁠⁠

Miška ⁠⁠⁠⁠⁠@michellegraphy⁠⁠⁠⁠⁠

Sound:FB: https://www.facebook.com/jarko.pesek

IG https://www.instagram.com/yahrmill/

Artwork by ⁠⁠⁠⁠⁠@mashisko⁠⁠⁠