Videohry sa dajú hrať na tisíc spôsobov avšak ten z najpríjemnejší je spoločne na jednom gauči s rodinou alebo kamarátmi.

Kooperačné hranie nás zbližuje, decká naučí spolupracovať aj komunikovať pri riešení zapeklitých situácií a hlavolamov. Hry z tohto žánru sú prístupné aj pre úplných začiatočníkov a kvalitne oživia zábavu v akomkoľvek kolektíve. No a práve kooperačným hrám sa pozrieme na zúbok v novom podcaste Videohernej Výchovy.

Psychológ Miško opäť faktuálne opíše výhody a silné stránky hier pre decká a dospelých. Prečo je dôležitý ľudský kontakt pri hraní? V akých situáciách sa hodí hrať kooperačné hry aj či si dokážu decká precvičiť skilly také, ktoré sa im zídu v ozajstnom živote?

V druhej časti sme zas vysypali z odporúčacieho rukáva za hrsť kúskov ktoré máme odohraté a overené takže po tipy na zábavu na najbližšie rodinné stretnutie si nemusíte chodiť ďaleko.

Kooperačné hry – Aké hry sa hrať s blízkymi, na blízko? | Podcast

Všetky linky sú zhrnuté u nás v blogu, takže smelo utekajte aj tam, poklikať si a povyberať si čo sa nám páči a vám zapáči.

Videoherné vychovávanie nájdete aj na:

Videoherná výchova


https://www.instagram.com/videoherna_vychova/
https://www.facebook.com/videohernavychova/

https://podcasts.apple.com/us/podcast/videoherná-výchova/id1660749552

Tento podcast vzniká aj za podpory fondu SK NIC. Ďakujeme!

Domov

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie


https://vlcata.sk/