„Čo to bude? Chlapček alebo dievčatko?“ pýtavajú sa ľudia. Hm. Obyčajne tento small talk pokračuje vetou: „To je jedno, hlavne, aby bolo zdravé.“

A tak celý čas, než sa ten malý tvor dostaví, dúfame, že to tak skutočne bude, že naše dieťa zdravé bude. Lenže nie je to pravidlo a niekedy sa, bohužiaľ, stane, že sa narodí dieťa, ktoré nezodpovedá bežným štandardom normality. Hm, je to šok, aj keď informáciu vyplývajúcu z tejto ľudskej skúsenosti všetci máme. Nechceme to však na tom ultrazvuku počuť a keď nám prinesú bábätko, chceme, aby ho priniesli s úsmevom ako pekný darček od prírody.

Čo sa deje v prežívaní ľudí, ktorých sa tento ideálny scenár netýka? Ako sa toto dá vôbec prežiť, a hlavne: ako s tým ďalej žiť? Život píše vlastné scenáre a výhodou je dokázať ho prijať a vedieť žiť realitu takú, aká je v rámci scenára možná.

Kúsok z toho, ako sa to darí či nedarí žiť Kristíne, čo všetko to sprevádza, ako sa s tým borí a z čoho sa vie potešiť ona, sa dopočujete v týchto päťdesiatich minútach.

Možno máš aj ty v niečom podobný príbeh a dobre ti padne toto zdieľanie…