Prijmite naše pozvanie na kávu do Art Sanatória v Danubiane a spoznávajme spoločne tvorbu  súčasných slovenských i zahraničných umelcov vystavujúcich tu svoje diela. V rozhovoroch s nimi nazrieme na svet ich očami.

Peter Pollág je svetový umelec v pravom zmysle slova. Vystavoval doma a v cudzine a precestoval exotické krajiny, v ktorých nachádza inšpiráciu. Na Slovensku pracoval na unikátnych projektoch ako chrámová vitráž alebo 11 metrová plastika na brehu Dunaja, no môžeme ho poznať aj ako skvelého ilustrátora. Jeho tvorba je už na pohľad originálna a rozpoznateľná, no zároveň v nej môžu diváci nájsť nadčasové motívy a ponoriť sa do ich hĺbky.

Peter Pollág je autorom symbolu i predobrazu architektonickej podoby Danubiany a jeho monumentálna plastika Dunajské krídla na cípe polostrova víta návštevníkov múzea. Peter Pollág prijal naše pozvanie na kávu a v rozhovore s Michaelou Šimonovou nás nechá nahliadnuť do svojho umeleckého sveta. 

LINK na výstavu Petra Pollága v Múzeu Danubiana:

https://danubiana.sk/vystavy/europa-domus-pacis

Ako vznikala socha Petra Pollága Dunajské krídla:

http://www.youtube.com/watch?v=Lq31sLRdBbI

Peter Pollág hovorí o svojich obrazoch:

https://www.youtube.com/watch?v=jV-OJgE70OE

Podcast vznikol v spolupráci s Danubiana Meulensteen Art Museum.

Sledujte nás aj na našom FB, kde zdieľame novinky a zaujímavosti zo sveta umenia: https://www.facebook.com/ArtStoryPodcast , na našej IG stránke: https://www.instagram.com/artstory_podcast/  a na našom webe: https://artstory.sk/

EV 160/23/EPP | 3. ročník | epizóda 10/2023