Lando Norris sa dočkal prvého víťazstva v F1 vo svojom 110. štarte. Pre talentovaného Brita to znamená koniec dlhého čakania. McLaren priviezol do Miami veľký balík vylepšení. Ten pripravuje aj Ferrari. Čo to bude znamenať pre Red Bull, ktorý zažíva turbulentné obdobie?

Mercedes sa ďalej trápi, ale Lewis Hamilton bol vcelku spokojný. To isté sa dá povedať o Júkim Cunodovi. Daniel Ricciardo v šprinte zažiaril, ale preteky mu absolútne nevyšli.

Kevin Magnussen nazbieral počas víkendu osem trestov a je veľmi blízko dištancu, keďže má 10 z 12 trestných bodov. Jeho počínanie na trati kritizovali viacerí jeho súperi. Niektorí žiadajú veľký trest a zmenu pravidiel.

Fernando Alonso poukázal na potrebu riešiť nekonzistentnosť rozhodovania komisárov pri posudzovaní trestov. Riešil to aj s prezidentom FIA. Narážal aj na národnosť pretekárov.

Tímu Andretti chce pri snahách vstúpiť do F1 pomôcť aj politická sila USA, ktorá poslala Liberty Media list, v ktorom požaduje uvedenie dôvodov odmietnutia tejto stajne.

Nielen o týchto témach sme sa zhovárali s komentátorom a dramaturgom projektu F1 na stanici Nova Sport 5 Zdendom Míkom.

Pozdravuje vás Laco Urbán.

Foto: McLaren

Pridajte sa do našej skupiny na
FB: https://www.facebook.com/groups/boxovaulicka/