F1 sa do Číny vrátila po piatich rokoch. Návrat bol okorenený novým šprintovým formátom, zvláštnym náterom na asfalte či bizarnými požiarmi trávnika pri trati.

Niekoľko vecí sa však nezmenilo. Max Verstappen zatiaľ potvrdzuje, že ak v tejto sezóne dorazí do cieľa, tak vždy iba na prvom mieste. Sergio Pérez sa snaží a o svoju budúcnosť spojenú s Red Bullom bojuje, ako len vie.

Nezmenilo sa ani to, že Lando Norris stále čaká na svoje prvé víťazstvo v F1. Jeho druhá priečka vo farbách McLarenu je preňho a pre tím aj tak výbornou správou.

Naopak, trápilo sa Ferrari, ktoré riešilo hneď niekoľko komplikácií, vrátane incidentov medzi Charlesom Leclercom a Carlosom Sainzom.

Zmenou zatiaľ neprechádza ani Lance Stroll, ktorý je zatiaľ najslabším jazdcom z tímov prvej päťky. V Číne svojou nepozornosťou poriadne rozhneval Daniela Ricciarda, ktorého dobre rozbehnuté preteky sa po Strollovom torpéde skončili. Vieme pritom, aká dôležitá fáza sezóny je to momentálne pre Austrálčana. Strollova budúcnosť je tak opäť na pretrase.

Veľa sa hovorí o prestupoch. Fernando Alonso zostane v Aston Martine aj ďalšie sezóny. Čo však ostatní piloti čakajúci na rozlúsknutie ich budúcnosti?

A naozaj by sme mohli vidieť Andreu Kimiho Antonelliho v F1 už tento rok? Podľa niektorých insajderov je to vraj vcelku reálna možnosť.

Nielen o týchto témach sme sa zhovárali s komentátorom a dramaturgom projektu F1 na Nove Zdendom Míkom.

Pozdravuje vás Laco Urbán.

Foto: Getty Images / Red Bull Content
Pool

Pridajte sa do našej skupiny na
FB: https://www.facebook.com/groups/boxovaulicka/