Charles Leclerc sa dočkal. Po mnohých neúspešných pokusoch sa napokon stal prvým monackým víťazom Veľkej ceny Monaka v F1. Oslavy nemali konca kraja a vlna emócií po jeho dojazde do cieľa a počas osláv nechala chladným len málokoho. Bol to silný moment, pretože Leclerc dosiahol svoje prvé monacké prvenstvo desať rokov po tom, čo v F1 rovnako v Monaku získal svoje prvé body jeho krstný otec Jules Bianchi.

Carlos Sainz dostal po chaotickom prvom kole darček v podobe červených vlajok, ktoré mu umožnili vrátiť sa do pretekov. Nie každému sa toto pravidlo páči. Napokon z toho bolo pódium.

McLareny pokračujú v zlepšených výkonoch, vďaka čomu sa Oscar Piastri teší z druhého miesta. Solídny výkon tímu potvrdzuje štvrtá pozícia Landa Norrisa.

Výkon Mercedesu nebol prekvapením. To sa však nedá povedať o Red Bulle, ktorý sa na nerovnostiach výrazne trápil. Max Verstappen v istých momentoch veľkej ceny žartoval a ľutoval, že si do kokpitu nezobral vankúš.

Nielen o týchto témach sme sa zhovárali s komentátorom projektu F1 na Nova Sporte 5 Pavlom Fabrym, ktorý bol priamo v dejisku Veľkej ceny Monaka.

Pozdravuje vás Laco Urbán.

Foto: Scuderia Ferrari

Pridajte sa do našej skupiny na
FB: https://www.facebook.com/groups/boxovaulicka/