V DO NAHA sme otvorili kontroverznú tému psychadelík, ktoré sú zatiaľ v legislatívnom koši s návykovými drogami, pričom v USA, Holandsku, Nemecku, ale aj v susednom Česku sa používajú na efektívne a dlhodobé liečenie tráum, strachov, závislostí, nespavosti či migrén. Hlavný hosť, koučka a psychologička Kristína Pomothy, hovorí, že psychadeliká nie sú jedinou odpoveďou a cestou pre psychické zdravie človeka, ale výrazne vedia akcelerovať liečbu.
Aké je to nechať rozpustiť ego? Čo sa deje pri liečbe s psychadelikami? Ako konkrétne vyzerá takýto zážitok a aké sú riziká takejto liečby?
Kristína, ktorá vyskúšala niekoľko druhov psychadelickej liečby a dnes sa učí, aby jedného dňa mohla sprevádzať ďalších ľudí, nám na osobnom príbehu ukázala ako sa vysporiadať s traumou a strachmi. Rozprávame sa aj o tom ako tento odbor liečby  objavili veľkí investori, a tiež o tom, či sa vôbec dá takýto osobný biznis škálovať.
Celý rozhovor slúži výlučne na informatívne účely a nenabáda k skúšaniu psychadelických látok. Tieto látky, ich držanie, ako aj nabádanie na ich užitie sú na Slovensku zakázané.