V tejto časti podcastu INSIGHT FROM BUSINESS bol našim hosťom Petr Kováč, ktorý je riaditeľ tímu M&A pre Slovensko a Českú Republiku v spoločnosti EY (Ernst & Young). EY patrí do tzv. Veľkej štvorky najväčších auditorských a poradenských firiem na svete. Počas svojej 30-ročnej kariéry v oblasti firemných financií, rozvoja biznisu a M&A (fúzie a akvizície, resp. predaj a kúpa firiem), má Petr Kováč za sebou takmer 200 projektov a transakcií na českom a slovenskom trhu.

V tomto rozhovore sa dozviete aké mýty sú spojené s predajom a kúpou firiem. A kam sa toto vnímanie na trhu za posledné dekády posúva. Taktiež hovoríme o tom, že poradenstvo pre firmy v zmysle rozvoja má oveľa širšiu škálu nástrojov ako len predaj spoločnosti. Keďže generácia podnikateľov zakladateľov z 90. rokov rieši otázku nástupníctva alebo ďalšieho smerovania vybudovanej firmy, je téma predaj a rozvoja firiem aktuálnym fenoménom.

Zistíte aké sú najväčšie chyby pri predaji firiem. Kedy začať s prípravou alebo na čo myslieť pri výbere poradcu. A tiež ako vyzerá trend na trhu M&A.

Video: Celá časť / Full episode (YouTube):

https://youtu.be/enmFX0OyNjQ

EY (Ernst & Young)

https://www.ey.com/sk_sk

Petr Kováč (LinkedIn profil):

https://www.linkedin.com/in/pkovac1/

Čo robím / What I do:

https://bio.link/lubohomola/

Čo robím / What I do:

[SK] V Synerta Personnel pomáham firmám nájsť správnych kandidátov. S tímom PRIVATE UNITY investujem do menších a stredných firiem. Pomáham urobiť transformačné zmeny a uspieť. Iným umožňujem realizovať synergické akvizície, pripravujem na odchod z firmy a jej úspešný predaj. Táto kombinácia perspektív ľudí a biznisu ma neskutočne baví. Je rovnaká ako život, stále sa meniaca, niekedy brutálne neúprosná. Ale vždy oceňujúca, keď zo stavu nula tvoríte niečo zmysluplné. 

[EN] At Synerta Personnel, I help businesses to find the right candidates. With PRIVATE UNITY team, I invest in smaller and mid-sized companies. I help make transformational changes and succeed. For others, I help with synergistic acquisitions, exits with successful company sale. I find this combination of people and business perspectives incredibly satisfying. It is the same as life, ever changing, sometimes brutally relentless. But always rewarding when you create something meaningful out of nothing.

INSIGHT FROM BUSINESS moderuje Lubo Homola, Managing Director v personálnej agentúre Synerta Personnel a investičnej a poradenskej spoločnosti PRIVATE UNITY.

Lubo Homola (LinkedIn profile):

https://www.linkedin.com/in/lubohomola

E-mail: [email protected]

Synerta Personnel referencie:

https://www.synertapersonnel.com/

PRIVATE UNITY | Growth Equity Management

https://www.PrivateUnity.com