V tejto časti podcastu INSIGHT FROM BUSINESS bol našim hosťom Artur Gevorkyan, zakladateľ a CEO spoločnosti GEVORKYAN. Spoločnosť sa už viac ako 25 rokov zaoberá technológiou práškovej metalurgie, a jej výrobky by ste našli na viacerých miestach ako si asi viete predstaviť. A to po celom svete. Najaktuálnejšou témou je vstup spoločnosti GEVORKYAN do segmentu Prime na pražskej burze cenných papierov, kde sa na regulovanom trhu postavila medzi “blue chips” hráčov ako ČEZ, Erste Group Bank, KOFOLA alebo Komerční banka. O to zaujímavejšie je autentické rozprávanie Artura Gevorkyana o jeho podnikateľských začiatkoch. O neustálom probléme s kapitálom. Prečo s manželkou dodnes jedia z jedného taniera. Ako firma neštandardne pomáha svojim zamestnancom. Prečo prijímajú do svojho tímu ľudí, ktorí musia byť aj trochu “blázni”. Alebo prečo bol vstup na burzu dôležitý a prečo by ho mali nasledovať ďalšie firmy.

Video: Celá časť / Full episode (YouTube):

https://youtu.be/zNhKM4PI9FI

GEVORKYAN a.s.

https://www.gevorkyan.sk/

Aktuálny vývoj akcií GEVORKYAN:

https://www.pse.cz/en/detail/SK1000025322

Čo robím / What I do:

https://bio.link/lubohomola/

Čo robím / What I do:

[SK] V Synerta Personnel pomáham firmám nájsť správnych kandidátov. S tímom PRIVATE UNITY investujem do menších a stredných firiem. Pomáham urobiť transformačné zmeny a uspieť. Iným umožňujem realizovať synergické akvizície, pripravujem na odchod z firmy a jej úspešný predaj. Táto kombinácia perspektív ľudí a biznisu ma neskutočne baví. Je rovnaká ako život, stále sa meniaca, niekedy brutálne neúprosná. Ale vždy oceňujúca, keď zo stavu nula tvoríte niečo zmysluplné. 

[EN] At Synerta Personnel, I help businesses to find the right candidates. With PRIVATE UNITY team, I invest in smaller and mid-sized companies. I help make transformational changes and succeed. For others, I help with synergistic acquisitions, exits with successful company sale. I find this combination of people and business perspectives incredibly satisfying. It is the same as life, ever changing, sometimes brutally relentless. But always rewarding when you create something meaningful out of nothing.

INSIGHT FROM BUSINESS moderuje Lubo Homola, Managing Director v personálnej agentúre Synerta Personnel a investičnej a poradenskej spoločnosti PRIVATE UNITY.

Lubo Homola (LinkedIn profile):

https://www.linkedin.com/in/lubohomola

E-mail: [email protected]

Synerta Personnel referencie:

https://www.synertapersonnel.com/

PRIVATE UNITY | Growth Equity Management

https://www.PrivateUnity.com