V dnešnom diele podcastu Koderia Talks sa budeme rozprávať s Markétou Jansovou. Markéta študovala na Karlovej Univerzite v Prahe kde dosiahla Masters titul v oblasti fyziky elementárnych častíc. Bola taktiež súčasťou výskumného tímu v CERNe vo francúzkom Strassburgu.

V našom rozhovore sa dozviete viac o tomto konkrétnom projekte, ako vyzerá práca v CERNe a ako sa Markéta posunula k svojej dnešnej pozícii Data Scientistu v spoločnosti Solargis.

S Markétou zadefinujeme pozíciu a prácu Data Scientistu, ako sa líši od iných odvetví v informatike, aký je zakladný skillset. Nesnažili sme sa ísť do detailov práce so štatistickými modelmi, konkrétnymi nástrojmi a knižnicami, keďže Markéta nemala dovolené rozprávať príliž podrobne o modeloch a postupoch, ktoré boli použité v jej súčasnej práci pretože ich považujú za svoje exkluzívne know-how. Ak by ste sa chceli dozvedieť viac o práci datascientistu, prípadne by vás zaujímali konkrétne príklady analýzy dát, vyhodnotenia a vizualizácie – dajte nám vedieť. Markéta nám prisľúbila, že v prípade záujmu si môžeme niektoré veci, o ktorých sme hovorili prejsť aj na konkrétnych príkladoch.

Podcast sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom www.koderia.sk, kde nájdete aktuálne pracovné ponuky, zoznam najaktuálnejšich IT podujati z celého sveta, a novinky zo zahraničných portálov.