V boji o záchranu ľudského života je rozhodujúcou každá sekunda. Ale nie všetci, ktorí stoja na tej správnej strane a nosia biely plášť – sú hrdinami. 10. októbra 2022 sa v Manchestri uskutočnil súd, ktorý sledovali novinári z tých najväčších médií Veľkej Británie aj celého sveta. V lavici pre obžalovaných sedela na pohľad krehká, 32-ročná blondína Lucy. Veľká časť verejnosti bola na jej strane – nikto nechcel uveriť tomu, že zdravotná sestra z novorodeneckého oddelenia by bola schopná zverstiev, ktoré sa jej pripisovali. Avšak obvinenia, ktorým čelila, sa potvrdili a ona sa navždy zapísala do dejín kriminalistiky, ako jedna z najhorších sériových vrahýň Anglicka.

CREDITS – Námet a dramaturgia: Diana Kacarová | Hlas: Martin Kaprálik | Psychologička: Sylvia Dančiaková | Zvuková produkcia: Miroslav Baričič | Podcast produkcia: Simona Mičová

*Nasledujúci príbeh vychádza z verejne dostupných informácií a oficiálnych zdrojov, ktoré sú spracované do beletrizovanej podoby a preto okrem faktických informácií obsahuje aj tvorivé prvky dotvárajúce celkový príbeh.