31 – Krvavá hmla

31 – Krvavá hmla

Aj na vidieku, kde čas plynie pomalšie a sused si pozná suseda, sa odohrávajú príbehy s tragickým koncom. Pred viac ako 20 rokmi takýto osud zasiahol viaceré české obce, ktoré sa sledom odohraných udalostí navždy zapísali do dejín českej a slovenskej kriminalistiky. Všetky obce mali spoločného menovateľa – manželský pár, ktorý okrem toxickej lásky spájali aj série vrážd. V rokoch 2001 až 2002 Jaroslavovi a Dane za obeť padlo osem ľudí v dôchodkovom veku, ktorých lúpežne prepadávali. Prípad sériových vrahov verejnosťou otriasol najmä z dôvodu, že manželia pred spravodlivosťou utekali pridlho. Prispela k tomu aj skutočnosť, že polícia a súdni patológovia úmrtia dôchodcov považovali za nehody, samovraždy či nešťastné náhody. Jaroslav a Dana sú dodnes symbolom toxického vzťahu. To, či by vraždili, aj keby sa nikdy nestretli, je dnes už len predmetom špekulácií a dohadov. Jedno je však isté. V ich prípade platilo heslo: „Pokiaľ vás smrť nespojí“.

CREDITS – Námet a dramaturgia: Diana Kacarová | Hlas: Martin Kaprálik | Psychologička: Sylvia Dančiaková | Zvuková produkcia: Miroslav Baričič | Podcast produkcia: Simona Mičová

*Nasledujúci príbeh vychádza z verejne dostupných informácií a oficiálnych zdrojov, ktoré sú spracované do beletrizovanej podoby a preto okrem faktických informácií obsahuje aj tvorivé prvky dotvárajúce celkový príbeh.